Canisterapia v Casa Slovensko

Canisterapia Casa Slovensko

Novou hviezdou uplynulého mesiaca bol v našom dome seniorov psík Tinka. Počas pravidelnej canisterapie sa v našich zariadeniach snažíme o pozitíve pôsobenie psa na psychickú, fyzickú aj sociálnu stránku našich klientov. Konkrétne na tomto skupinovom stretnutí mali naši seniori možnosť si psíka pohladiť, mať ho na chvíľu „pre seba“, cítiť fyzický kontakt. Pokiaľ chceli, nechali si oblízať ruku, čo podporuje taktilnú stimuláciu. Klienti zadávali psíkovi povely a následne kontrolovali a odmeňovali ich správnosť a prevedenie.

Hlavolamy pre psov sme použili ako aktivitu, pri ktorej mali naši seniori možnosť precvičiť si logické myslenie, pamäť a jemnú motoriku. Úlohou bolo prísť na to, ako konkrétny hlavolam funguje a nájsť v ňom všetky miesta, kde sa dajú vložiť a skryť pamlsky. Následne sledovali psíka, ako si s hlavolamom poradí a súčasne kontrolovali, či boli všetky pamlsky nájdené.

Individuálne na izbách sme u ležiacich klientov realizovali polohovanie, niekde sa canisterapia prejavila najmä rozhovorom a spomínaním na ich vlastných psíkov a iných domácich miláčikov.

Táto aktivita sa teší u klientov vždy veľkej obľube a preto ju pravidelne opakujeme.

Spoznajte naše služby