- – má zabudované senzory, ktoré na dotyk reagujú mňaukaním a pohybom
- – klienti s vysokým stupňom demencie mačku vnímali prostredníctvom dotyku jej povrch, vďaka dokonale hebkému kožuchu, ktorý imituje srsť skutočnej mačky
- – mačka eliminuje úzkosť, stres
- – špeciálna technológia VibraPurr imitujúca pradenie umožňuje pri každom pohladení pocítiť príjemné pradenie
Terapeutické zvieratká preukázateľne zlepšujú pozornosť, komunikáciu a empatiu seniorov s demenciou a s alzheimerom. Eliminujú úzkosť, stres, osamelosť, agresivitu a pocit zmätenosti. Využíva sa nielen u seniorov s demenciou, ale aj u seniorov, ktorí sa nemôžu starať o živé zviera kvôli fyzickým alebo priestorovým obmedzeniam. Terapeutické interaktívne mačky s plyšovou mäkkou srsťou reagujú na pohyby a dotyky, štekajú, pradú, mňaukajú a pohybujú očami, ústami a hlavou. Klient sa upriami na zvieratko, rozpráva sa s ním, hladí ho, češe, má potrebu sa o neho postarať a tým ustupujú nežiadúce formy správania typické pre tieto diagnózy
Dementia Society of America, združenie dobrovoľníkov v USA, ktoré zvyšuje povedomie o téme demencie, udelilo špeciálny význam terapeutickej interaktívnej mačke v starostlivosti o klientov s demenciou a s Alzheimerom. Okrem toho inovatívna terapeutická mačka získala v Amerike dvakrát za sebou ocenenie Caregiver Friendly Award za výrobky so špeciálnymi výhodami pre klientov s demenciou a Alzheimerom.
Terapeutické mačka poskytuje široké možnosti využitia pri terapii a preto je vhodná aj pre klientov, ktorí majú väčšie citové naviazanie na zvieratá, keďže im v minulosti robili spoločnosť, alebo sa cítia osamelo.“
Aj napriek tomu, že si niektorí klienti uvedomujú, že nie je reálna, vracajú sa vďaka nej myšlienkami späť k svojim domácim miláčikom a rozprávajú zážitky, ktoré s nimi zažili. Terapeutická interaktívna mačka je podľa ich slov „výborným spoločníkom, o ktorého nie je starosť.“